Asterix Park za Disneylandem nezaostává

Zábavní centrum plné komiksových postaviček

Atrakce Tonnere de Zeus. Zdroj: www.parcasterix.fr

Podobně jako známější Disneyland je i Asterix Park zábavní centrum, kde si spoustu zábavy užije celá rodina. Park leží 40 km severně od Paříže a kromě návštěvy 35 atrakcí a 4 představení je možné se najíst v jedné z 6 restaurací a přespat v hotelu.

Asterix Park je přístupný od 30. března do 3. listopadu a otevírací hodiny bývají od 10:00 do 19:00. V září a v říjnu však nebývá otevřeno denně, a tak je dobré se předem informovat na stránkách parku. Běžné vstupné pro děti a dospělé od 12 let činí 46 Euro, 37 Euro platí děti od 3 let do 12 let a zdarma je návštěva pro nejmenší děti do 3 let. Za parkování se platí 10 Euro za den.

Zábavní centrum Asterix Park je rozděleno na 6 tématicky zaměřených sekcí (Galie, Starověké Řecko, Říše římská, Vikingové, Egypt a Napříč časem), v jejichž rámci je k dispozici 35 atrakcí, z nichž je jich velké množství na vodě – nechybí klády (Menhir Express), rafty (Romus et rapidus), stříkací loď (Le Grand Splatch), okružní lodě (Epidemais Croisiéres) a loďky plující po řece (La Riviére d´Elis). Zajímavou atrakcí jsou gumové kulaté čluny (L´Oxygénarium), které jezdící pásy vyvezou na vrchol a poté sjíždějí tobogán po proudu vody, točící se rychlostí blesku kolem své osy, takže po skončení jízdy se vám bude pěkně točit hlava.

Atrakce Le Grand Splatch. Zdroj: www.parcasterix.fr

Z dalších atrakcí zde najdete například bobovou dráhu, menší horské dráhy, strašidelný hrad, létající koberec (nezapomeňte si vyndat všechny věci z kapes, jinak se s nimi můžete rozloučit), houpací loď, vyhlídková autíčka, vařící kotle a samozřejmě i několik atrakcí, kam mohou i menší děti. Největším lákadlem parku jsou však dvě velké horské dráhy – dřevěná horská dráha Tonnerre de Zeus a loopingová horská dráha Goudurix. Tyto dráhy si nesmíte nechat ujít!

Atrakce Goudurix. Zdroj: www.parcasterix.fr

Mohlo by vás zajímat...

  • Disneyland Paříž

    Pařížský Disneyland je jedna z největších atrakcí pro děti nejen ve Francii, ale v celé Evropě. Na ploše více než 600 hektarů naleznete přes 50 úžasných atrakcí, představení a přehlídek.
  • Orientační ceny v Paříži

    Paříž je krásné ale ne zrovna levné město. Ti, kdo se tam chystají, by proto rádi věděli, na jaké výdaje se mají připravit a kolik stojí nejběžnější věci.
  • Ceny vstupů do pařížských památek

    Ty z vás, kteří chtějí navštívit hlavní město Francie, bude jistě zajímat, jaké jsou ceny vstupů do nejvýznamnějších památek.