Nakupování ve Francii

Kam se vypravit za nákupy zejména v Paříži

Paříž, nákupní Galerie Lafayette. Zdroj: www.parisinfo.com

Francie kromě světoznámých památek, muzeí, pláží či lyžařských středisek nabízí také mnoho pro ty, kteří si z dovolené chtějí něco dovést. Zejména v Paříži patří je nabídka zboží a služeb velmi široká. Dobře nakoupit se dá však i jinde.

Ve velkých městech otevírají pekárny a prodejny s potravinami velmi časně a zavírají kolem 19. nebo 20. hod. (v Paříži někdy i později). Obvykle mají zavřeno v neděli odpoledne, odpoledne o svátcích a jeden den v týdnu. Ostatní obchody otevírají v 9 nebo 10 hod. a zavírají zpravidla v 19 nebo ve 20 hod. Na venkově se obvykle můžete vypravit na nákupy od úterý do soboty (kromě svátků), ale ne o polední pauze od 13 do 14 hod. Velké supermarkety mají většinou otevřeno do 21 nebo 22 hod.

Pařížská tržnice. Zdroj: www.parisinfo.com

Tradiční městské radovánky skýtá také francouzský venkov: toulky malebnými uličkami, snění při pohledu do výkladních skříní luxusních obchodů, lahodné regionální výrobky vystavené na trzích nebo degustace regionálních vín. Centra měst na venkově často oplývají obchody s módou, které si nijak nezadají s pařížskými butiky. V některých městech naleznete celou škálu obchodů od levných vetešnictví po velmi módní butiky. A v každém venkovském městě nebo vesnici bývají pořádány pravidelné trhy překypující regionálními výrobky a skvělou atmosférou zcela odlišnou od té pařížské.

Paříž se řadí ke světovým módním metropolím. Jestliže milujete módu, nasměrujte vaše kroky k bulvárům Avenue Montaigne (Yves Saint Laurent, Christian Dior), nebo Faubourg Saint-Honoré (Hèrmes, Gucci), na náměstí Place de la Madelaine, do čtvrti Saint-Sulpice nebo Sèvres-Babylone nebo mezi ulice Rues de Grenelle, Rue du Cherche-Midi a Rue des Sainte-Pères (Versace, Sonia Ryckiel). Vedle těchto slavných značek se v poslední době vynořilo také mnoho nových návrhářů: Agnès B. a Claudie Pierlot (čtvrť Halles nebo Saint-Sulpice), Kenzo (náměstí Place des Victoires), Ventilo nebo Et Vous ve čtvrti Marais.

Vetešnictví v Porte Saint-Ouen. Zdroj: www.parisinfo.com

Širokou škálu výrobků a četné další značky nabízí také význačné pařížské obchody Printemps, Galeries Lafayette, Bon Marché nebo BHV, z nichž některé provozují obchody také v ostatních regionech. Milovníci vetešnictví ocení tři významné bleší trhy pravidelně pořádané u bran Paříže: Porte de Vanves, Porte de Saint-Ouen a Porte de Clignancourt. Další pařížskou zvláštností jsou antikváři nabízející staré knihy, knihy z druhé ruky, komiksy a pohlednice. Jejich stánky s všemožnými knihami ve všech cenových relacích naleznete na nábřežích Seiny v okolí čtvrti Saint-Michel. Tato atrakce skutečně stojí za to!

Nakupování na trhu bývá skutečně veselé. A není se čemu divit! Naleznete tu totiž pestrou směsici barev a vůní. Pařížské trhy jsou početné a různorodé: květinový trh v Ile de la Cité, ptačí trh, trh s bio potravinami a ve všech čtvrtích také trhy s čerstvými potravinami. Přijďte se proplétat davem v typické a hravé atmosféře a nasát atmosféru města nad Seinou!

Mohlo by vás zajímat...

  • Disneyland Paříž

    Pařížský Disneyland je jedna z největších atrakcí pro děti nejen ve Francii, ale v celé Evropě. Na ploše více než 600 hektarů naleznete přes 50 úžasných atrakcí, představení a přehlídek.
  • Orientační ceny v Paříži

    Paříž je krásné ale ne zrovna levné město. Ti, kdo se tam chystají, by proto rádi věděli, na jaké výdaje se mají připravit a kolik stojí nejběžnější věci.
  • Ceny vstupů do pařížských památek

    Ty z vás, kteří chtějí navštívit hlavní město Francie, bude jistě zajímat, jaké jsou ceny vstupů do nejvýznamnějších památek.