Disneyland Paříž

Skvělá zábava pro celou rodinu

Disneyland, Hrad Šípkové Růženky. Zdroj: www.disneylandparis.co.uk

Pařížský Disneyland je jedna z největších atrakcí pro děti nejen ve Francii, ale v celé Evropě. Na ploše více než 600 hektarů naleznete přes 50 úžasných atrakcí, představení a přehlídek. Kromě samotných atrakcí nabízí areál Disneylandu také Walt Disney Studio Park, kde můžete odhalit tajemství animovaných filmů. Součástí areálů je i několik hotelů, takže v Disneylandu můžete strávit třeba celý víkend a nemusíte z něj vytáhnout paty.

Disneyland, Space Mountain. Zdroj: www.disneylandparis.co.uk

Běžná otevírací doba areálu je každý den od 8 do 23 hodin. Walt Disney Studio Park je otevřen od 10 do 21 hodin.

Fotografování je povoleno, existují pouze jistá omezení pro fotografování s bleskem.

V areálu je řada občerstvení a restaurací, a proto platí omezení na přinášení potravin a nápojů do areálu. Upozorňujeme na tuto skutečnost, i když v řadě případů není kontrola prováděna.

Tašky lze uschovat u vstupu.

Na určitých atrakcích, především dobrodružného charakteru, je vstup povolen pouze od určité výšky nebo jen za dobrého zdravotního stavu. To se týká i těhotných žen.

Časový rozvrh průvodů a událostí naleznete na oficiálních internetových stránkách Disneylandu. Počet vstupů v průběhu jednoho dne je neomezený, při odchodu vám dají neviditelný otisk razítka na ruku, jež je kontrolován pod speciální lampou.

Disneyland, Big Thunder Mountain. Zdroj: www.disneylandparis.co.uk

Využít můžete tzv. Fastpass, který vám umožní snížit dobu čekání na několik minut u některých nejvíce navštěvovaných atrakcí. Vydání Fastpassu se provádí podle disponibility. Jestliže si zvolíte službu Fastpass, vložíte svojí vstupenku do speciálního turniketu, který vám vydá automaticky zdarma lístek Fastpass, na kterém jsou vyznačeny časy návštěv daných atrakcí.

Disneyland, Indiana Jones a the Chrám Peril. Zdroj: www.disneylandparis.co.uk

Nejlepší atrakce Disneylandu:

Big Thunder Mountain: průjezd vlakem opuštěným dolem a kaňonem

Indiana Jones a Chrám Peril: horská dráha, projíždějící starým chrámem, zakončená závěrečným loopingem

Space Mountain – ze Země na Měsíc: na palubě kosmické lodi jste katapultováni obrovským kanónem do „mezihvězného prostoru“

Rock´n´Roller Coaster s Aerosmith: za 3 sekundy dosažení rychlosti 100 km/h a potom jízda v rytmu hudby rockových Aerosmith

Mohlo by vás zajímat...