Risoul/Vars: Francouzská lyžařská kvalita

Ideální středisko pro ty nejmenší i ty nejzkušenější lyžaře

Alpské lyžařské středisko Risoul. Zdroj: www.risoul.com

Francouzská lyžařská střediska Vars a Risoul jsou součástí oblasti nazývané La Forêt Blanche (Bílý les), která se nachází v departementu Hautes-Alpes (Vysoké Alpy) u italských hranic. Sjezdovky, které dosahují celkové celky 185 km, leží ve výšce od 1600 do 2700 metrů nad mořem. Oblast potěší také všechny milovníky opalování, protože je zde 300 slunečných dnů v roce.

Obecně se dá říct, že v Risoul/Vars jsou vynikající podmínky pro všechny typy lyžařů, od začátečníků po profesionály. Zatímco Risoul je velice atraktivní pro snowboardové nadšence, kteří zde najdou mimo jiné snowpark Surfland s největší osvětlenou halfpipe ve Francii, přednostmi Varsu jsou sjezdovka pro rychlostní lyžování Chabriéres a ideální podmínky pro vyznavače freestyle jízdy pod vrcholem Col de Crevoux.

Snowboardové možnosti v Risoulu. Zdroj: www.risoul.com

Risoul je na rozdíl od Varsu vhodný i pro běžkaře, neboť nabízí 2 trasy Martinat a Vallon du Mélezet, jejichž délka činí 35 km. Další výhodou tohoto střediska jsou pak možnosti ubytování] díky poloze residencí přímo na svahu.

Co se týče cen jednodenních skipasů, ty jsou velmi podobné a pohybují se kolem 38 EUR pro dospělé, 30 EUR pro děti od 5 do 11 let, 36 EUR pro seniory od 65 do 74 let a 28 EUR pro studenty.

Máte-li zájem o lyžařský zájezd do Risoul/Vars nebo jiných francouzských středisek, neváhejte využít nabídky cestovních kanceláří.

Mohlo by vás zajímat...